Velomobil och cykelträff. Start är valfri och farten bestämmer du själv men vi möts hos Elsa Anderssons Konditori i Norberg kl.13, fika är självklart men vi hinner nog med att "ljuga" lite och kolla in vad i cyklar på/i också.
Åhhh, det där låter väldigt frestande. Elsas i Norberg har vi varit på förr, bara inte hela familjen... det är ju hur mysigt som helst. Vi är sugna! Kan man komma med vanlig hoj också? (det är bara jag som har ligghoj, men ungarna vill ha velomobil...)
Den Mon, 23 April 2012 21:36 skrev zixvelo:
Åhhh, det där låter väldigt frestande. Elsas i Norberg har vi varit på förr, bara inte hela familjen... det är ju hur mysigt som helst. Vi är sugna! Kan man komma med vanlig hoj också? (det är bara jag som har ligghoj, ungarna vill ha velomobil eller trike men är för små och frun har just köpt hybrid till stadscyklingen i Göteborg...)
Man är välkommen på vilken hoj som helst, det är trampkraft som räknars ;) Skulle någon ta sig dit utan trampkraft så är man välkommen ändå att både fika, ljuga och titta på cyklar/velomobiler :)