Låter bra, men det är lite för många som säger att de ska komma regelbundet utan att göra det...
Hur många är det som skulle komma till klubben om det var på en annan dag än onsdag? Det är förstås möjligt att byta speldag om det finns någon tid passar fler.
Idag åker jag iaf till Zenit vid vanlig tid.
För söndagsspelet: Kanske skulle vi ha klubbmötet på nätet istället? Om det tar för mycket tid att ta sig till universitetet kanske det är en lösning.
/Erik
On Sunday 12 December 2010 22:47:09 de du wrote:
Själv har jag faktiskt tänk börja igen regelbundet, men har haft så oerhört mycket i skolan de senaste två månaderna att det inte har kunnat bli av. Har min sista tenta den 22:a, så från och med den kvällen skall jag försöka börja spela igen :)
Vad gäller dag/tid är det inga problem för mig iaf :)
Tråkigt att fler verkar ha haft lite för mycket att göra på sistone :/ Vår klubb får inte dö ut!
Vi kan alltid försöka göra några snygga reklampapper vi kan sätta upp lite här och där på universitet? Då blir det nog främst nybörjare, men det kanske blir tillräckligt för att hålla klubben vid liv iaf? Är det någon som är bra på grafik/design? Jag är på universitet varje dag, så jag går gärna runt och sätter upp dem :)
/Björn
Den 12 december 2010 10:49 skrev Erik Ouchterlony <
erik.ouchterlony@bredband.net>:
Intresset har varit väldigt lågt på sistone. Hur ska vi göra för att få folk att komma till klubben?
Ska vi ändra spel dag/tid?
Ska vi lägga ner söndagsspelet?
Vad tycker ni?
/Erik _______________________________________________ lingo mailing list lingo@lists.lysator.liu.se http://lists.lysator.liu.se/mailman/listinfo/lingo